Tableta Yotopt

Nëse jeni duke kërkuar një tabletë shumë e lirë pasi nga ana e tij është cilësor dhe me disa risi interesante, atëherë duhet të njihni markën YOTOPT. Ndoshta nuk është një markë e njohur, por e vërteta është se është pozicionuar ndër më të shiturit në Amazon. Dhe kjo do të thotë se gjithnjë e më shumë përdorues po mbështeten në këto tableta. Përveç kësaj, ky prodhues kinez ju ofron një tablet të ri me çmimin sa kushtojnë të tjerët të përdorur, por pa problemet që mund të fshihte kjo lloj pajisje e përdorur...

A është YOTOPT një markë e mirë tabletash?

Duke qenë se nuk është një markë e njohur, është një nga dyshimet më të shpeshta. Por tabletat Yotopt dallohen për cilësinë dhe çmimin e ulët. Ky lloj i tableta kineze me kosto të ulët Ata po arrijnë sukses në platformat e shitjeve në internet. Dhe ata kanë disa karakteristika tipike të një marke të shtrenjtë, por për shumë më pak. Një kursim shumë i rëndësishëm që mund të jetë shpëtimi për të gjithë ata që nuk mund të përballojnë një tabletë më të shtrenjtë.

Karakteristikat teknike të këtyre tabletave gjithashtu ato janë mjaft të mira kur krahasohen me të tjerat me çmime të ngjashme. Me pak fjalë, për sa kushton një nga këto tableta, do ta keni të vështirë të gjeni marka të tjera të njohura që ofrojnë të njëjtën gjë.

A vijnë tabletat Yotopt në gjuhën spanjolle?

lojëra në tablet yotopt

Duke qenë se ato janë produkte kineze të destinuara për tregun kinez dhe të hapura për vende të tjera përmes platformave të shitjeve online, ato zakonisht vijnë të konfiguruara në një gjuhë më "ndërkombëtare", siç është anglishtja. Por nuk ka problem, pasi ato mund të konfigurohen në mënyrë perfekte pra janë në spanjisht ose në çdo gjuhë tjetër që dëshironi. Për të qenë në gjendje ta konfiguroni atë, thjesht duhet të ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Cilësimet.
 2. Shkoni te seksioni Gjuhët dhe të dhënat.
 3. Pastaj te Gjuhët.
 4. Aty do të gjeni një mundësi për të shtuar gjuhën spanjolle.

Nga ana tjetër, tabletat Yotopt zakonisht vijnë me një tastierë e jashtme Bluetooth. Këto tastiera do t'ju lejojnë të përdorni tabletin sikur të ishte një laptop, për të shkruar më komode pa përdorur tastierën në ekran të ekranit me prekje. Sidoqoftë, ato zakonisht kanë gjithashtu një shpërndarje në anglisht. Për ta zgjidhur këtë, mund të përdorni ngjitësit tipikë që ata shesin me paraqitjen spanjolle dhe të ripërpunoni tastierën me Ñ… Pasi të keni konfiguruar gjuhën në sistemin operativ, tastiera do të funksionojë si një tastierë spanjolle.

Çfarë sistemi operativ ka një tablet Yotopt?

Tabletat Yotopt kanë Sistemi operativ Android Google i parainstaluar, me të gjitha shërbimet GMS, që të mos humbisni asgjë. Përveç kësaj, ata zakonisht kanë një version mjaft të fundit, diçka që tabletët e tjerë të lirë dhe markat kineze nuk e kanë dhe që mund të jetë problem nëse prodhuesi nuk ofron përditësime.

Së bashku me Android, ato zakonisht vijnë edhe me disa shtesa, si p.sh Softueri DuraSpeed. Ky është një veçori që mund të lejojë që aplikacionet të funksionojnë në sfond. Në vend të kësaj, ai nuk ka shumë bloatware të bezdisshëm si markat e tjera, as nuk ka një shtresë të modifikuar UI, thjesht Android të pastër ...

A janë tabletat Yotopt vlera më e mirë për para?

Këto tableta nuk janë më të lirat në botë, ka marka të tjera me kosto të ulët që mund të kenë çmime disi më të ulëta, ose disa indianë që janë jashtëzakonisht të lira. Por modelet e tyre maten dhe përdoruesit e tyre zakonisht janë të kënaqur me blerjen, pasi ata kanë një më të mirë vlera e parase kundrejt markave të tjera të panjohura.

Karakteristikat e disa tabletave YOTOPT

Nëse jeni të interesuar të dini disa nga pikat kryesore teknike nga modelet e tabletave Yotopt dhe që ju ndihmon të merrni një vendim për blerjen, mund të shihni disa në këtë listë:

 • Ekran IPS: The Panelet IPS (Ndërrimi në aeroplan) Është një teknologji që rrjedh nga ekranet LCD LED. Ky lloj paneli është përmirësuar në krahasim me teknologjitë e mëparshme, duke qenë një nga të preferuarat nga shumica e prodhuesve, sepse ato ofrojnë performancë fantastike dhe cilësi imazhi, si dhe një shkëlqim të mirë për t'i parë ato edhe në mjedise me shumë dritë ambienti, gamë të mirë ngjyrash. , dhe kënde të mira shikimi.
 • Procesorët OctaCore: Tabletat Yotopt zakonisht janë mjaft të pajisura mirë për sa i përket harduerit. Ato përmbajnë SoC të bazuara në ARM me deri në 8 bërthama përpunuese dhe GPU me performancë të lartë për të ekzekutuar të gjitha llojet e aplikacioneve pa bllokim. Një përvojë e qetë që do të jetë më se e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve që nuk kanë nevojë për diçka ekstreme.
 • Memorie e zgjerueshme me kartë SD: Një tjetër pikë pozitive e këtyre tabletave është se ato kanë Vendi i kartës së kujtesës SD. Disa marka, madje edhe markat shumë të njohura si Apple, nuk i përfshijnë ato. Prandaj, do të detyroheni të blini një tabletë më të shtrenjtë me një kapacitet më të madh të memories së brendshme, në mënyrë që të mos ju tejkalojë ose do të keni probleme me hapësirën. Megjithatë, duke pasur këtë mundësi, ju mund të zgjeroni memorien falë këtyre kartave dhe kështu të keni gjithmonë kapacitetin që ju nevojitet.
 • Shasia e aluminit: Kjo është zakonisht e zakonshme në modelet premium, kështu që është e habitshme që një tabletë e lirë Yotopt e ka gjithashtu atë. Ato janë prodhuar me një dizajn tërheqës, materiale cilësore dhe qëndrueshmëri. Falë shasisë së aluminit, nxehtësia e brendshme mund të shpërndahet edhe më mirë, për të mbajtur temperaturën në intervalet e duhura edhe kur e përdorni për shumë orë në të njëjtën kohë. Dhe gjithçka falë përçueshmërisë termike të aluminit.
 • Kamera e përparme dhe e pasme: Këto tableta Yotopt përfshijnë gjithashtu kamera e përparme dhe e pasme. Kamera kryesore ka një sensor të mirë për të bërë video dhe regjistrime fotografish, ndërsa ajo e përparme do t'ju ndihmojë të shijoni selfie dhe të bëni video thirrje me të dashurit tuaj. Sigurisht, ai integron gjithashtu altoparlantë dhe mikrofon.
 • LTE dhe DualSIM: Kjo teknologji gjithashtu nuk është e zakonshme në modelet më të lira. Markat e shtrenjta priren t'i përfshijnë ato në modelet e tyre më të mira dhe më të shtrenjta. falë Lidhja LTE mund të përdorni gjithashtu një kartë SIM (ose dy falë DualSIM) për të pasur një shpejtësi të dhënash dhe kështu të lidheni me internetin kudo që të jeni. Nuk ka nevojë të jeni pranë rrjetit tuaj WiFi. Domethënë, sikur të ishte celular.
 • GPS: Shumë përfshijnë GPS të integruar, me të cilin mund të përdorni opsionet e vendndodhjes së aplikacioneve, të shënoni fotot me vendndodhjen tuaj ose të përdorni Google Maps dhe aplikacione të tjera si navigator për makinën, etj.
 • OTG: Portat e tyre USB janë gjithashtu zakonisht OTG (Në lëvizje), pra një shtesë që lejon këto porte, jo vetëm të ngarkojnë ose transferojnë të dhëna si ato të tabletëve të tjerë, por edhe të lidhin pajisje të tjera të jashtme. Për shembull, mund të lidhni një memorie të jashtme.
 • Aaltoparlantët stereo: Tabletat Yotopt përfshijnë gjithashtu transduktorë të tingull cilësor, me dy kanale audio për të dëgjuar të gjithë muzikën dhe audion që dëshironi në stereo.

A ju sjellin probleme tabletat Yotopt?

tableta yotopt

Këto tableta Yotopt japin kaq shumë probleme si çdo tjetër tabletë do të jepte. Domethënë, në përgjithësi nuk priren të kenë më shumë probleme për faktin se janë të lira. Nuk mund të presësh performancë ekstreme si markat e shtrenjta, ose që kanë veçori të caktuara për atë çmim, por kjo nuk do të thotë se do të prishen minutat e para.

Çfarë duhet të bëni nëse një tabletë YOTOPT nuk karikohet

Nëse shihni që tableti juaj Yotopt nuk karikohet kur lidhni kabllon e përshtatësit dhe shihni se ikona e baterisë nuk tregon simbolin e rrufesë për të treguar se është duke u ngarkuar, atëherë duhet të ndiqni këto hapa për të provuar zgjidhe problemin:

 1. Gjëja e parë që duhet të bëni është të siguroheni që është lidhur siç duhet dhe që porta e karikimit të mos jetë e ndotur ose e prishur.
 2. Provoni një karikues tjetër që keni në dorë ose me kabllon e lidhur me një USB në kompjuterin tuaj.
 3. Nëse funksionon, ju tashmë e dini që është një problem me karikuesin dhe duhet ta zëvendësoni me një tjetër.
 4. Në rast se nuk funksionon, mund të jetë problem me vetë tabletin ose me baterinë. Edhe pse kjo zakonisht nuk është e shpeshtë...

Çfarë duhet të bëni nëse tableti YOTOPT nuk ndizet

Një problem tjetër që mund të ndodhë me një tabletë është se ai nuk do të ndizet. Ky problem është zakonisht harduer, megjithëse mund të jetë edhe për shkak të problemeve me sistemin operativ ose me një aplikacion që po e bllokon atë. Për t'u përpjekur ta rregulloni, mundeni ndiqni këto hapa:

 1. Gjëja e parë është të verifikoni nëse tableti është i ngarkuar. Nëse është i karikuar, atëherë shkoni në hapin tjetër, nëse nuk është, karikoni tabletin. Zakonisht është e zakonshme kur nuk është përdorur për një kohë të gjatë ose kur e merrni për herë të parë.
 2. Detyroni një rindezje duke mbajtur butonin e ndezjes/fikjes për 10 sekonda. Ndonjëherë mund të ndodhë që të jetë ndezur edhe pse duket se nuk është, aq më tepër kur LED ndizet ose pulson. Kjo ndodh kur sistemi operativ ka pësuar një përplasje ose gabim dhe e lë ekranin të zi.
 3. Nëse as kjo nuk funksionon, problemi është ndoshta hardueri dhe keni nevojë për mbështetje teknike.

Tabletat Yotopt: mendimi im

Nëse jeni duke kërkuar për një tabletë shumë e lirë, e kompletuar, dhe kjo nuk është një fatkeqësi si markat e tjera të panjohura të lira, Yotopt mund të jetë një opsion i mirë me vlerë të mirë për paratë. Për shumë pak do të keni një tablet më shumë se të mirë me funksione dhe aksesorë që nuk do t'i gjeni në tabletët e rangut të mesëm dhe madje edhe në disa tableta të nivelit të lartë.

Mund të jenë të shkëlqyera për studentët që nuk kanë një buxhet shumë të lartë për të paguar për markat e tjera të shtrenjta, për ata që janë duke filluar, për të vegjlit në shtëpi ose për ata që kanë pajisje të tjera në shtëpi ose PC dhe kërkojnë një tabletë vetëm për ta përdorur atë. për shumë të përpiktë dhe ata që nuk do t'ia vlente të investonin në një pajisje të shtrenjtë.

Nga ana tjetër, këto tableta kineze nuk kanë harduer ose softuer shumë të vjetëruar, kështu që do të keni Teknologjia aktuale. Diçka që zakonisht nuk ndodh me të tjera me kosto të ulët, të cilat kanë çmime të ulëta me koston e dhënies së pajisjeve të viteve më parë ose një versioni të vjetëruar të Android. Dhe, siç e përmenda edhe më parë, është gjithashtu mbresëlënëse që në një tabletë të lirë keni GPS, USB OTG, LTE, etj.